آمریکا ۱۱ شرکت و سه فرد را به دلیل تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد | ایران اینترنشنال

آمریکا ۱۱ شرکت و سه فرد را به دلیل تسهیل فروش محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرد

 

 

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد ۱۱ شرکت و سه فرد را به دلیل تسهیل حمل‌ونقل و فروش محصولات پتروشیمی ایران در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) روز پنج‌شنبه ۱۳ شهریورماه در اطلاعیه‌ای اشاره کرد شش شرکت مستقر در امارات متحده عربی،‌ ایران و چین را به دلیل کمک به شرکت «تریلیانس» که پیشتر در ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی تحریم شده بود، تحریم کرده است.

براساس این گزارش، این نهادهای تحریم‌شده از تریلیانس در فروش محصولات پتروشیمی ایران، از جمله تلاش این شرکت در پنهان یا مبهم کردن دخیل بودن در قراردادهای فروش،‌ پشتیبانی کرده‌اند. 

علاوه بر این،‌ وزارت بازرگانی آمریکا پنج نهاد دیگر را به دلیل مشارکت آگاهانه در مبادله، خرید،‌ تحصیل، فروش،‌ حمل  یا بازاریابی محصولات پتروشیمی برای ایران در این فهرست تحریم قرار داده است. 

سه فرد نیز که مدیران اجرایی ارشد این نهادها هستند، تحریم شده‌اند. یکی از این افراد علیرضا امین با تابعیت ایرانی بوده و دو فرد دیگر تابعیت چینی دارند.

استیون منوچین،‌ وزیر بازرگانی آمریکا،‌ در همین زمینه گفت:‌ «‌رژیم ایران درآمدهای فروش پتروشیمی را برای ادامه دادن حمایت مالی از تروریسم و برنامه خارجی بی‌ثبات‌‌کننده استفاده می‌کند.»

او افزود: «دولت ترامپ همچنان متعهد است کسانی را که با تسهیل فروش غیرقانونی فرآورده‌های نفتی ایران در تلاش‌های این کشور برای فرار از تحریم‌های ایالات متحده نقش دارند، هدف قرار دهد.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم در توییتی با اشاره به این تحریم‌ها نوشت ایران باید به «سوءاستفاده از منابع طبیعی خود برای تامین مالی تروریسم و تخریب در منطقه» خاتمه دهد.

در میان شرکت‌های تحریم‌شده، نام شرکت پالایش نفت آبادان و پتروشیمی زاگرس به چشم می‌خورد.

تازه چه خبر؟
رسانه‌های بریتانیایی به نقل از ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، گزارش دادند نازنین برای محاکمه تحت اتهام جدید تبلیغ علیه نظام، دوشنبه آینده به...More
حمید صفایی نیکو، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی، گفت که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یک سوم از جمعیت ۱۳ هزار نفری، شاغل در بانک‌های خراسان...More
کمیته بازرگانی سنای آمریکا از جک دورسی، مدیرعامل توییتر خواست در مورد عدم واکنش این شرکت به مطالب ضد اسرائیلی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، توضیح...More
امین محمدپور، مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک در خوزستان، خبر داد که از ابتدای سال تحصیلی تاکنون ۳۰ معلم و ۱۱ دانش‌آموز مبتلا به کرونا در باغملک...More
انجمن قلم آمریکا اعلام کرد جایزه «شجاعت» خود را به نوجوانی خواهد داد که صحنه کشته شدن جورج فلوید، آفریقایی آمریکایی‌تبار، از سوی پلیس مینه‌سوتا را...More