آمار دولتی کرونا در ایران: ۲۰ هزار فوتی،‌ ۳۵۰ هزار مبتلا میان ۳/۵ درصد جمعیت | ایران اینترنشنال

آمار دولتی کرونا در ایران: ۲۰ هزار فوتی،‌ ۳۵۰ هزار مبتلا میان ۳/۵ درصد جمعیت

بر اساس آمار دولت ایران شمار جان‌باختگان ابتلا به ویروس کرونا از ۲۰ هزار نفر گذشت. شمار مبتلایان نیز در حالی از ۳۵۰ هزار نفر گذشته که آمار نشان می‌دهد احتمالا تنها ۳/۵ درصد جمعیت کشور آزمایش تشخیصی داده‌اند. 

سیماسادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، چهارشنبه ۲۹ مرداد اعلام کرد طی شبانه‌روز گذشته ۱۵۳ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

بر این اساس، شما کل جان‌باختگان به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسیده است.

به گفته لاری، همچنین دو هزار و ۴۴۴ بیمار جدید مبتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شدند. آمار کل مبتلایان به ۳۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر رسیده است.

او اشاره کرد از میان مبتلایان شناسایی شده،‌ سه هزار و ۸۶۸ نفر از آن‌ها دچار وضعیت شدید بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

با این حال آمار وزارت بهداشت مربوط به بیمارانی است که از میان تنها دو میلیون و ۹۳۹ هزار و ۸۴۰ آزمایش تشخیصی شناسایی شده‌اند. 

این عدد،‌ در صورت فرض عدم تکرار آزمایش‌ بیش از یک بار برای یک نفر، حاکی است تنها حدود ۳/۵ درصد از کل جمعیت ایران تحت تست‌های تشخیصی قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که پیشتر احسان مصطفوی،‌ رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور، گفته بود براساس مطالعات وزارت بهداشت در شهرهای بزرگ، حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد جمعیت ایران ابتلا به کرونا را تجربه کرده‌اند.

او این میزان را حدود ۱۵ میلیون نفر دانسته بود.

ادامه شیوع ویروس در ایران در آستانه برگزاری مراسم محرم و امتحانات سراسری ورودی دانشگاه‌ها نگرانی‌ها درباره تشدید موج‌های بعدی را بیشتر کرده است.

در حال حاضر ۱۴ استان کشور در وضعیت قرمز شیوع و ۱۲ استان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

تازه چه خبر؟
آریزونا و ویسکانسین به طور رسمی جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت‌ها اعلام کردند. روز دوشنبه تونی اورس، فرماندار...More
رویترز به نقل از یک مقام آگاه در کابینه دونالد ترامپ گزارش داد عربستان سعودی با عبور خطوط هوایی اسرائیل به امارات از حریم هوایی خود موافقت کرده است...More
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در واکنش به درخواست مجلس شورای اسلامی برای توقف بازرسی‌های بین‌المللی از سایت‌های هسته‌ای ایران بر...More
کاظم غریب‌آبادی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده گفت ایران «حق ذاتی دفاع از خود را...More
جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، اعضای کلیدی تیم اقتصادی خود در دولت آینده این کشور را معرفی کرد. بر اساس گزارش رسانه‌ها، جنت یلن به عنوان وزیر...More