آمار دولتی کرونا در ایران: ۲۰ هزار فوتی،‌ ۳۵۰ هزار مبتلا میان ۳/۵ درصد جمعیت | ایران اینترنشنال

آمار دولتی کرونا در ایران: ۲۰ هزار فوتی،‌ ۳۵۰ هزار مبتلا میان ۳/۵ درصد جمعیت

بر اساس آمار دولت ایران شمار جان‌باختگان ابتلا به ویروس کرونا از ۲۰ هزار نفر گذشت. شمار مبتلایان نیز در حالی از ۳۵۰ هزار نفر گذشته که آمار نشان می‌دهد احتمالا تنها ۳/۵ درصد جمعیت کشور آزمایش تشخیصی داده‌اند. 

سیماسادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، چهارشنبه ۲۹ مرداد اعلام کرد طی شبانه‌روز گذشته ۱۵۳ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

بر این اساس، شما کل جان‌باختگان به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسیده است.

به گفته لاری، همچنین دو هزار و ۴۴۴ بیمار جدید مبتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شدند. آمار کل مبتلایان به ۳۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر رسیده است.

او اشاره کرد از میان مبتلایان شناسایی شده،‌ سه هزار و ۸۶۸ نفر از آن‌ها دچار وضعیت شدید بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

با این حال آمار وزارت بهداشت مربوط به بیمارانی است که از میان تنها دو میلیون و ۹۳۹ هزار و ۸۴۰ آزمایش تشخیصی شناسایی شده‌اند. 

این عدد،‌ در صورت فرض عدم تکرار آزمایش‌ بیش از یک بار برای یک نفر، حاکی است تنها حدود ۳/۵ درصد از کل جمعیت ایران تحت تست‌های تشخیصی قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که پیشتر احسان مصطفوی،‌ رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور، گفته بود براساس مطالعات وزارت بهداشت در شهرهای بزرگ، حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد جمعیت ایران ابتلا به کرونا را تجربه کرده‌اند.

او این میزان را حدود ۱۵ میلیون نفر دانسته بود.

ادامه شیوع ویروس در ایران در آستانه برگزاری مراسم محرم و امتحانات سراسری ورودی دانشگاه‌ها نگرانی‌ها درباره تشدید موج‌های بعدی را بیشتر کرده است.

در حال حاضر ۱۴ استان کشور در وضعیت قرمز شیوع و ۱۲ استان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

تازه چه خبر؟
تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در المپیک توکیو به مصاف آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی رفت و ۱۲۰ بر ۶۶ نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرد. تیم...More
ثریا آقایی نماینده بدمینتون ایران امروز در دومین مسابقه‌اش در دو ست پیاپی با نتایج ۲۱ بر ۱۱ و ۲۱ بر ۳ برابر حریف خود بینگ جیائو از چین و نفر شماره ۸...More
تیم ملی والیبال ایران که موفق شده بود در دو بازی ابتدایی خود برابر لهستان و ونزوئلا پیروز شود، در بازی سوم به مصاف کانادا رفت و مقابل این تیم سه بر...More
بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور، قطع برق دلیل جهش قیمت سیمان است. معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور درباره چهار برابر شدن قیمت...More
مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران، اعلام کرد که واردان ماینر برای استخراج رمزارز به ایران به طور رسمی، با اطلاع دولت و با تامین ارز آن از سوی...More