آماده‌باش نیروهای امداد و نجات در پی زلزله‌های پیاپی بامداد سه‌شنبه در تبریز | ایران اینترنشنال

آماده‌باش نیروهای امداد و نجات در پی زلزله‌های پیاپی بامداد سه‌شنبه در تبریز

درپی وقوع زلزله‌های پیاپی در تبریز طی بامداد سه‌شنبه، بسیاری از مردم این شهر ساعاتی را در بیرون از منازل خود گذراندند و مقام‌های مسئول در آذربایجان شرقی گفتند که این زلزله‌ها خساراتی نداشته است.

زلزله‌ نخست به بزرگی ۴/۲ ساعت سه و سیزده دقیقه بامداد سه‌شنبه تبریز و مناطقی از استان آذربایجان شرقی را لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران کانون این زلزله را ۱۸ كيلومتری تبریز در عمیق هشت کیلومتری زمین اعلام کرد.

مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی با اعلام اینکه هلال احمر و دیگر دستگاه‌های امدادرسانی به حالت آماده‌باش در آمده‌اند، گفت که تاکنون خسارتی از این زلزله گزارش نشده است.

با این حال گزارش‌ها حاکی از آن است که گروهی از مردم تبریز بامداد سه‌شنبه پس از وقوع زلزله اول از منازل خود بیرون آمده و ترجیح دادند تا شب را در فضای باز پارک‌ها یا در خودروهای خود سپری کند.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد که بامداد سه‌شنبه بعد از وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۴/۲ در هجده کیلومتری تبریز، پنج زلزله دیگر نیز در این منطقه رخ داد.

پنج زلزله بعدی به ترتیب با بزرگی ۳/۲، ۲/۷، ۳، ۲/۶ و ۲/۵ از سوی مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران ثبت شدند که در عمق ۸ تا ۴ کیلومتری زمین رخ دادند.

علی شهودی، مدیر روابط عمومی هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: «درپی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۴/۲، تیم‌های ارزیاب هلال احمر به مناطق مختلف تبریز اعزام شدند.»

شهرداری تبریز نیز اعلام کرد که نیروهای آتش‌نشانی در همه ایستگاه‌های این شهر برای امدادرسانی احتمالی به حالت آماده‌باش در آمدند.

محمدباقر هنربر، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی، درپی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۴/۲ در تبریز، گفت: «تاکنون گزارشی از میزان خسارت‌های احتمالی اعلام نشده و تیم‌های هلال احمر و اورژانس به روستاهای اطراف تبریز اعزام شده‌اند تا خسارت‌های احتمالی را بررسی و در صورت نیاز امدادرسانی کنند.»

میرعلی آقاسیدی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، نیز گفت که درپی وقوع زلزله‌های پیاپی، نیرو‌های این جمعیت در آماده‌باش به‌سر می‌برند.

آقاسیدی افزود که  از طریق هلال احمر تبریز با دهیاری‌ها و خانه‌های هلال در مراکز دهستان‌ها در ارتباط هستیم و تاکنون خسارتی در اثر زلزله تبریز گزارش نشده است.

 

تازه چه خبر؟
رویترز به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد که بریتانیا قصد دارد روز جمعه در نشست شورای امنیت که پشت‌ درهای بسته برگزار خواهد شد، موضوع حمله پهپادی...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به سخنان وزیر دفاع اسرائیل، گفت: «هر گونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخی قاطع...More
سخنگوی گمرک ایران شامگاه پنج‌شنبه چهاردهم مرداد ماه از بسته شدن پایانه‌های مرزی میلک و گمشاد در مرز افغانستان خبر داد. روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک...More
باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد لیونل مسی با این باشگاه تمدید نخواهد کرد. در بیانیه باشگاه بارسلونا آمده است: «با وجود توافق باشگاه و...More
تعداد فوتی‌های روزانه کرونا به بیشترین میزان خود از زمان شیوع موج پنجم در ایران رسید. بنابر آمار روز پنجشنبه وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۴۳۴ فرد...More