آغاز سال تحصیلی در ایران از ۱۵ شهریور؛ تاکید وزیر آموزش و پرورش بر حضور دانش‌آموزان در مدارس | ایران اینترنشنال

آغاز سال تحصیلی در ایران از ۱۵ شهریور؛ تاکید وزیر آموزش و پرورش بر حضور دانش‌آموزان در مدارس

 

در حالی که وزیر آموزش و پرورش ایران از آغاز به کار مدارس از روز ۱۵ شهریورماه خبر داده است، تعدادی از مقام‌های استانی اعلام کردند که مدارس در شهرستان‌های قرمز بازگشایی نخواهند شد.

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، روز پنج‌شنبه گفت که «اصل بر شرکت حضوری دانش‌آموزان» در کلاس‌ها از روز ۱۵ شهریور است.

به گفته حاجی‌میرزایی، در مدارسی که تعداد دانش آموزان بیش از پروتکل‌های تعیین شده است، کلاس‌ها به صورت زوج و فرد برگزار خواهند شد.

او اعلام کرد که ساعات تدریس برای همه دروس حداکثر ۳۵ دقیقه است و تلاش می‌شود ساعت ورود و خروج متفاوت باشد.

 

 

در همین حال سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد که براساس گفته‌های وزیر آموزش و پرورش، در هر کلاس نباید بیش از ۱۰ دانش‌آموز حضور داشته باشند.

احمدحسین فلاحی گفت که بعضی کلاس‌ها کوچک است و ۱۰ دانش‌آموز نمی‌توانند با حفظ فاصله در کلاس حاضر باشند.

هم‌زمان، مقام‌های برخی استان‌ها اعلام کرده‌اند که تصمیم‌گیری درباره بازگشایی مدارس به ستادهای استانی مقابله با کرونا واگذار شده است.

استاندار استان مرکزی گفت که فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در همه شهرهای این استان تا پایان شهریورماه غیرحضوری خواهد بود.

علی آقازاده اعلام کرد که استان مرکزی در وضعیت هشدار و در برخی نقاط در وضعیت قرمز قرار دارند.

فرهاد ابول نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، نیز اعلام کرد که با تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا، بازگشایی حضوری مدارس این استان از ۱۵ شهریور منتفی شده است.

مدیران تعدادی از دیگر استان‌های ایران هم اعلام کردند که مدارس در شهرستان‌های قرمز بازگشایی نخواهند شد.

 

 

بازگشت دانش‌آموزان به مدارس به نگرانی برخی خانواده‌ها منجر شده است. شماری از کاربران در رسانه‌های اجتماعی گفته‌اند که فرزندان خود را به دلیل نگرانی از شیوع کرونا به مدرسه نخواهند فرستاد.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، پیشتر تایید کرده بود که مدارس و دانشگاه‌ها یکی از «خطرناک‌ترین محل‌ها برای انتشار این ویروس» است.

 

مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، هم در مصاحبه با ایسنا هشدار داده بود: «تا حد امکان تجمعاتی که به طور معمول هر روز و ساعت‌ها در مدارس انجام می‌شده، نباید رخ دهد. در غیر این صورت مدارس بهترین جا برای انتقال کرونا محسوب می‌شوند.» او همچنین افزود معلمان و دانش‌آموزان حتما باید از ماسک استفاده کرده و فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنند.

تازه چه خبر؟
محمد الوندی، رییس پارک ملی کرخه در استان خوزستان، از آتش‌سوزی بخشی از این جنگل در شهرستان شوش خبر داد و گفت آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد. الوندی دوشنبه...More
یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، سیاست‌های خود را در مسئولیت جدیدش تشریح کرد و درباره برجام گفت که پیش از این نیز با این توافق مخالفت کرده بود و...More
سران پیمان نظامی ناتو در پایان نشست خود در بروکسل ضمن انتقاد از جاه‌طلبی‌های چین، رفتار جسورانه این کشور را چالشی جدی در برابر نظام جهانی خواندند...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی «کووایران برکت» صادر شده است. نمکی روز دوشنبه در استان مرکزی گفت: «امروز می‌...More
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به وعده‌های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر می‌کنند واکسن بستنی است.» رئیسی...More