آغاز به کارسیمای عدالت، تلویزیون اینترنتی قوه قضاییه | ایران اینترنشنال

آغاز به کارسیمای عدالت، تلویزیون اینترنتی قوه قضاییه

 

قوه قضاییه جمهوری اسلامی از روز شنبه دوم  تیر تلویزیون اینترنتی خود را که سیمای عدالت نام دارد، راه اندازی کرد.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه هدف از راه اندازی این تلویزیون اینترنتی را «روشنگری حقایق و پاسخگویی مستدل و مستند به فضاسازی‌های رسانه‌های معاند پیرامون مسائل مختلف کشور» اعلام کرده است.

این تلویزیون اینترنتی هم اکنون بر روی سایت اشتراک ویدئوی آپارات که بدیل یویتوب در ایران است قابل مشاهده است و از ساعتی پیش اقدام به پخش آگهی و نمونه برنامه کرده است.

در نمونه برنامه های این تلویزیون اینترنتی، بخش‌هایی از دادگاه محمد ثلاث درویش گنابادی که اخیرا اعدام شد نیز گنجانده شده است.

همچنین برخی از پرونده های مشهور و بحث انگیز دیگر از جمله قتل آتنا اصلانی، کودک خردسالی که سال گذشته به قتل رسید و بابک زنجانی سرمایه دار ایرانی نیز در این نمونه برنامه به چشم می‌خورد.

قوه قضاییه جمهوری اسلامی در مرداد ماه ۱۳۹۳ خبرگزاری میزان را تاسیس کرد و از سال خورشیدی گذشته میزان ویدئوهای تولیدی خود را که اغلب مربوط به جرایم و موضوعات حقوقی است را افزایش داده است.

در سال‌های گذشته چند تارنمای ویدئویی در ایران آغاز به کار کرده‌اند که گزارشهای ویدئویی خود را هر از چند گاه منتشر می کنند که ازجمله آنها می توان به تی وی پلاس اشاره کرد.

اما تلویزیون اینترنتی در داخل کشور نسبتا جدید است، در حال حاضر چهار تلویزیون اینترنتی در ایران درحال راه اندازی هستند که شیما وابسته به صدا و سیما نیز از جمله آنها است. دو تلویزیون اینترنتی لنز وابسته به ایرانسل و آیو وابسته به بانک پاسارگارد نیز راه اندازی شده‌اند.

با توجه به محتوای برنامه ها و گزارشهای سیمای عدالت که به موضوعات حقوقی و جنایی و یا مسائل مورد بحث در جامعه می پردازد به نظر می رسد این رسانه توجه بسیاری را به خود جلب کند.

از امروز هفته قوه قضاییه در ایران آغاز شده است، هفته ای که به هفتم تیرماه یعنی سالگرد انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و کشته شدن محمد بهشتی رئیس دیوان عالی کشور در سال ۱۳۶۰ ختم می‌شود. گفت‌وگوی زنده آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه امشب از سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

 

پرسش‌های احتمالی مردم از صادق لاریجانی اگر در فضای آزاد مصاحبه می‌کرد از نظر مهرانگیز کار حقوق‌دان
تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز، در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت...More
رهبران دو حزب اصلی آلمان قصد دارند برای تشکیل دولت با احزاب سبز و دموکرات‌های آزاد مذاکره کنند آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان با وجود شکست...More
بنا بر اعلام شورای امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است همراه فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و امارات...More
سپاه پاسداران اعلام کرد دو نفر از کارکنان مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه در تهران که در پی آتش‌سوزی مجروح شده بودند،‌ جانشان را از دست داده‌اند. این...More
محمد ناطقی، اقتصاددان و کارشناس سرمایه، با اشاره به ناامنی‌های سیاسی و اقتصادی در ایران گفت «حتی یک خارجی، از سر کنجکاوی هم که شده» در این کشور...More