آتش‌سوزی در بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد چند مصدوم و خسارات بسیار گسترده برجا گذاشت | ایران اینترنشنال

آتش‌سوزی در بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد چند مصدوم و خسارات بسیار گسترده برجا گذاشت

آتش‌سوزی در بازارچه کالاهای خارجی مهاباد، بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی این شهر، طی نخستین ساعات بامداد شنبه، چند مصدوم برجا گذاشت و بخش گسترده‌ای از مغازه‌ها و کالاهای موجود در این بازارچه نیز در آتش سوخت.

بنابر گزارش‌ها، آتش‌سوزی در این بازارچه که در بلوار محمد امین احمدی مهاباد قرار دارد از سی دقیقه بامداد شنبه آغاز شد و به گفته مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد دست‌کم ۳۰ درصد مغازه‌های آن در آتش سوخت.

بازارچه اصغری مهاباد دارای دو بخش قدیمی و جدید است با بیش از ۵۰۰ باب مغازه است که یکی از بازارچه‌های مهم غرب ایران به شمار می‌آید و انواع  لوازم خانگی، صوتی و تصویری و پوشاک خارجی در آن عرضه می‌شود.

خبرگزاری ایرنا  یک ساعت پس از وقوع این آتش‌سوزی گزارش داد که چند نفر در جریان این آتش‌سوزی مجروح شدند و تعداد دیگری نیز دچار دودگرفتگی شدند.

این خبرگزاری افزود که وسعت آتش‌سوزی هر لحظه در حال افزایش است و تمامی خودروهای اطفای حریق سه ایستگاه آتش‌نشانی مهاباد به همراه همه ماموران این ایستگاه‌ها به محل حادثه اعزام شدند.

علاوه بر نیروهای آتش‌نشانی مهاباد، برای مهار این آتش‌سوزی از خودروهای آتش‌نشانی مجتمع پتروشیمی مهاباد و تیپ ۳۶۴ پیاده نصیرزاده ارتش نیز درخواست کمک شد.

در ساعت سه و نیم بامداد شنبه، رحمان احمدی، مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد، از مهار آتش‌سوزی بازارچه اصغری این شهر خبر داد و گفت که آتش‌نشانان بعد از دو ساعت تلاش و تخریب دیوارها، با ورود به داخل بازارچه و آتش‌سوزی را مهار کردند.

مدیرعامل آتش‌نشانی مهاباد تاکید کرد که میزان خسارات آتش‌سوزی بازارچه اصغری بسیار گسترده است و فعلا نمی‌توان آن را برآورد کرد.

همزمان شهرداری مهاباد در اطلاعیه‌ای هشدار داد که با وجود مهار‌ آتش‌سوزی در بازارچه اصغری این شهر، به دلیل تخریب بخشی از دیوارها حین اطفای حریق، «هرلحظه امکان ریزش سقف بازارچه، گاز گرفتگی و حوادث ناگوار» برای حاضران در محوطه این بازارچه وجود دارد.

در اطلاعیه شهرداری عنوان شد که نیروهای امنیتی و نیروهای امدادی در محل این بازارچه حضور دارند و از مردم خواسته شد تا محل را ترک کنند.

تازه چه خبر؟
رویترز به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد که بریتانیا قصد دارد روز جمعه در نشست شورای امنیت که پشت‌ درهای بسته برگزار خواهد شد، موضوع حمله پهپادی...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به سخنان وزیر دفاع اسرائیل، گفت: «هر گونه اقدام احمقانه علیه ایران با پاسخی قاطع...More
سخنگوی گمرک ایران شامگاه پنج‌شنبه چهاردهم مرداد ماه از بسته شدن پایانه‌های مرزی میلک و گمشاد در مرز افغانستان خبر داد. روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک...More
باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد لیونل مسی با این باشگاه تمدید نخواهد کرد. در بیانیه باشگاه بارسلونا آمده است: «با وجود توافق باشگاه و...More
تعداد فوتی‌های روزانه کرونا به بیشترین میزان خود از زمان شیوع موج پنجم در ایران رسید. بنابر آمار روز پنجشنبه وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته ۴۳۴ فرد...More