گوگل برخی حساب‌های یوتیوب مرتبط با حکومت ایران را مسدود کرد | ایران اینترنشنال

 گوگل برخی حساب‌های یوتیوب مرتبط با حکومت ایران را مسدود کرد

پس از توییتر و فیس‌بوک، شرکت گوگل نیز از مسدود کردن حساب‌های یوتیوب مرتبط با جمهوری اسلامی ایران خبر داد که «برای فعالیت‌های هماهنگ در جهت سیاست‌های حکومت» از آنها استفاده شده است. 

گوگل در گزارش خود درباره دومین فصل سال ۲۰۲۰، اعلام کرد ۱۶ حساب شبکه ویدیویی یوتیوب را که متعلق به «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» وابسته به جمهوری اسلامی ایران بوده، در ماه آوریل مسدود کرده است.

این شرکت این حساب‌ها را به انجام «عملیات نفوذ هماهنگ» متهم کرد و نوشت کاربران این حساب‌ها مطالبی را به زبان عربی درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا و همچنین روابط آمریکا و عربستان سعودی منتشر کردند.

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران به طور مداوم مطالبی را علیه مدیریت دولت آمریکا در زمینه مهار شیوع ویروس کرونا منتشر می‌کنند.

گوگل همچنین حساب‌هایی متعلق به دولت‌های روسیه و چین را مسدود کرده است.

به تازگی پشتیبانی توییتر اعلام کرد قصد دارد حساب‌های رسانه‌های دولتی و مسئولان آنها و نیز حساب‌های مقام‌های بلندپایه کشورها، که صدای رسمی کشور خود به شمار می‌آیند، را برچسب‌گذاری کند.

به گفته توییتر مقام‌هایی همچون وزیران خارجه، سفیران، سخنگویان رسمی و دیپلمات‌های سرشناس مشمول این برچسبگذاری خواهند شد.

همچنین سال گذشته، توییتر اعلام کرد که هزاران حساب کاربری که در راستای سیاست‌های حکومت ایران، روسیه، اسپانیا و ونزوئلا فعالیت می‌کردند را شناسایی و معلق کرده است. توییتر اضافه کرد این حساب‌ها با هدف دستکاری در انتخابات در سراسر جهان اقدام به فعالیت می‌کرده‌اند.

شبکه اجتماعی فیسبوک نیز در چندین نوبت حساب‌های کاربری مرتبط با حکومت ایران را مسدود کرده است.

به عنوان نمونه، در فروردین سال گذشته اعلام شد فیسبوک در مجموع بیش از دو هزار و ۶۰۰ حساب کاربری را در این شبکه اجتماعی و نیز اینستاگرام بسته است.

از میان حساب‌های کاربری مسدود شده، در مجموع ۵۱۳ «حساب کاربری» و «صفحه»، به دلیل رابطه مشکوک با حکومت ایران و «رفتاری‌های هماهنگ شده غیرقابل اطمینان» بسته شد. 

تازه چه خبر؟
رهبران اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۲۱ ژانویه (دوم بهمن) در تلاش برای مهار شیوع انواع مسری‌تر ویروس کرونا، بر افزایش محدودیت‌های مسافرتی و تقویت کنترل...More
پروین عالی‌پور، خواننده لر،‌ روز چهارشنبه اول بهمن‌ماه در لندن درگذشت. عالی‌پور که با نام «کاکس» شناخته می‌شود، در سن ۱۳ سالگی فعالیت هنری‌اش را در...More
دادستان کل ایران اعلام کرد که دلیل احضار محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به دادسرا و بازجویی از او مسدود نکردن «بخش‌های مضر فضای...More
دادگاه انقلاب تهران سوفیا مبینی و نگین تدریسی،‌ شهروندان بهائی را مجموعا به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد. پایگاه خبری هرانا روز پنجشنبه دوم بهمن‌ماه...More
کانون صنفی معلمان ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که شانه خالی کردن دولت و حاکمیت از خرید واکسن «معتبر» کرونا «تبعات جبران‌ناپذیری» به همراه خواهد داشت...More