گوگل برخی حساب‌های یوتیوب مرتبط با حکومت ایران را مسدود کرد | ایران اینترنشنال

 گوگل برخی حساب‌های یوتیوب مرتبط با حکومت ایران را مسدود کرد

پس از توییتر و فیس‌بوک، شرکت گوگل نیز از مسدود کردن حساب‌های یوتیوب مرتبط با جمهوری اسلامی ایران خبر داد که «برای فعالیت‌های هماهنگ در جهت سیاست‌های حکومت» از آنها استفاده شده است. 

گوگل در گزارش خود درباره دومین فصل سال ۲۰۲۰، اعلام کرد ۱۶ حساب شبکه ویدیویی یوتیوب را که متعلق به «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» وابسته به جمهوری اسلامی ایران بوده، در ماه آوریل مسدود کرده است.

این شرکت این حساب‌ها را به انجام «عملیات نفوذ هماهنگ» متهم کرد و نوشت کاربران این حساب‌ها مطالبی را به زبان عربی درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا و همچنین روابط آمریکا و عربستان سعودی منتشر کردند.

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران به طور مداوم مطالبی را علیه مدیریت دولت آمریکا در زمینه مهار شیوع ویروس کرونا منتشر می‌کنند.

گوگل همچنین حساب‌هایی متعلق به دولت‌های روسیه و چین را مسدود کرده است.

به تازگی پشتیبانی توییتر اعلام کرد قصد دارد حساب‌های رسانه‌های دولتی و مسئولان آنها و نیز حساب‌های مقام‌های بلندپایه کشورها، که صدای رسمی کشور خود به شمار می‌آیند، را برچسب‌گذاری کند.

به گفته توییتر مقام‌هایی همچون وزیران خارجه، سفیران، سخنگویان رسمی و دیپلمات‌های سرشناس مشمول این برچسبگذاری خواهند شد.

همچنین سال گذشته، توییتر اعلام کرد که هزاران حساب کاربری که در راستای سیاست‌های حکومت ایران، روسیه، اسپانیا و ونزوئلا فعالیت می‌کردند را شناسایی و معلق کرده است. توییتر اضافه کرد این حساب‌ها با هدف دستکاری در انتخابات در سراسر جهان اقدام به فعالیت می‌کرده‌اند.

شبکه اجتماعی فیسبوک نیز در چندین نوبت حساب‌های کاربری مرتبط با حکومت ایران را مسدود کرده است.

به عنوان نمونه، در فروردین سال گذشته اعلام شد فیسبوک در مجموع بیش از دو هزار و ۶۰۰ حساب کاربری را در این شبکه اجتماعی و نیز اینستاگرام بسته است.

از میان حساب‌های کاربری مسدود شده، در مجموع ۵۱۳ «حساب کاربری» و «صفحه»، به دلیل رابطه مشکوک با حکومت ایران و «رفتاری‌های هماهنگ شده غیرقابل اطمینان» بسته شد. 

تازه چه خبر؟
خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های عربستان سعودی از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی خبر داد که آموزش‌های خود را از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دریافت...More
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More
ارتش عراق روز دوشنبه اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند. خبرگزاری رویترز...More
در پی بالا گرفتن انتقادهای شخصیت‌های عراقی از یادداشت اخیر حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، او روز دوشنبه در یادداشت جدیدی از آیت‌الله علی...More
وزیر ماهیگیری و شیلات دولت یمن بار دیگر شناورهای ایرانی را متهم کرد که در آب‌های سرزمینی یمن به صید غیرقانونی می پردازند. فهد سلیم کفاین، وزیر شیلات...More