گزارش مدیر جمعیت امام علی از وضعیت وخیم شارمین میمندی‌نژاد در زندان | ایران اینترنشنال

 گزارش مدیر جمعیت امام علی از وضعیت وخیم شارمین میمندی‌نژاد در زندان

 

مدیر «جمعیت امام علی» می‌گوید شارمین میمندی‌نژاد، موسس زندانی این جمعیت، به دلیل گردن‌درد شدید تقاضای استفاده از واکر کرده و احتمال دارد به عفونت خونی مبتلا شده باشد. 

زهرا رحیمی، همسر شارمین میمندی‌نژاد، دوشنبه ۲۴ شهریور در توییترش نوشت «درد گردن امانش بریده بوده» و در تماسی که از زندان داشت درخواست کرده بود برایش «واکر» ارسال شود.

رحیمی با اشاره به اینکه همسرش گویا علائم سپتیسمی (عفونت خون) دارد گفت که شارمین میمندی‌نژاد «حلالیت می‌خواست» و «امیدی به درمان نداشت».

نیروهای امنیتی روز اول تیر شارمین میمندی‌نژاد، موسس جمعیت امام علی، و همچنین دو عضو این جمعیت، مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه، را بازداشت کردند. کتایون افرازه ۳۱ تیر آزاد شد.

زهرا رحیمی، مدیرعامل این جمعیت، نیز ۱۶ شهریور بازداشت و دو روز بعد با قرار وثیقه آزاد شد.

به گفته روابط عمومی جمعیت «امام علی»، این افراد با «شکایت قرارگاه ثارالله» سپاه پاسداران بازداشت شده‌اند.

شماری از نهادهای حقوق بشری و فعالان سیاسی و مدنی از جمله میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، یکصد فعال سیاسی و مدنی ایران، و همچنین ۷۲ خبرنگار در ایران خواستار آزادی شارمین میمندی‌نژاد شده‌اند.

«جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی» سازمانی غیردولتی و دانشجویی است که از سال ۷۸ در زمینه امور خیریه و کمک به نیازمندان فعالیت می‌کند.

حساب‌های اکثر اعضای این جمعیت در تلگرام، جی‌میل، فیسبوک و لینکدین در ششم اردیبهشت ۹۷ هدف «حمله سایبری سازمان‌دهی شده از طریق پیامک‌های مخابرات» قرار گرفته بود.

همچنین روزنامه کیهان جمعیت امام علی را تشکلی خوانده بود که با «حمایت ویژه رسانه‌های بیگانه و ارتباط با برخی مجامع جهانی»، در قالب گروه‌های امدادی، به «یارگیری» از «طبقات مستضعف» می‌پردازد.

تازه چه خبر؟
محمدحسین فرهنگی،‌ سخنگوی هیات رییسه مجلس ایران، ضمن حمایت از تحویل خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی «دنا پلاس» به نمایندگان گفت برخی نماینده‌ها از دریافت...More
فلسطین در اعتراض به عادی‌سازی رابطه چند کشور عربی با اسرائیل از ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب کناره‌گیری کرد. ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین، روز سه‌...More
بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در کشور به چهار هزار نفر نزدیک شده است. سیماسادات لاری،‌...More
روسیه می‌گوید متحدان الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس پوتین، شواهد مبنی بر مسمومیت شیمیایی او را از کشور خارج کرده‌اند و از این رو مسکو برای تحقیق درباره...More
یک مقام وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی ایران می‌گوید طی دو هفته اخیر شمار موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در «بسیاری از استان‌ها»، از جمله قم و...More