درخواست کاراکاس از تهران برای تعمیر تاسیسات | ایران اینترنشنال
آخرین نفتکش ایران در نزدیکی سواحل ونزوئلا؛

 درخواست کاراکاس از تهران برای تعمیر تاسیسات

 

غلامرضا انصاری، معاون وزارت امور خارجه ایران،‌ ضمن اشاره به این که آخرین نفتکش اعزامی جمهوری اسلامی در حال رسیدن به سواحل ونزوئلا است از درخواست کاراکاس برای تعمیر تاسیسات خود از سوی تهران خبر داد.

انصاری روز یکشنبه ۱۱ خردادماه در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: «نفتکش‌های ایرانی بدون هیچ حادثه و گرفتاری تولیدات پایین‌دستی ما را به ونزوئلا رساندند. آخرین نفتکش ایرانی امروز وارد سواحل ونزوئلا می‌شود.»

او افزود: «ونزوئلا درخواست تعمیر تاسیسات خود را از جمهوری اسلامی ایران و متخصصان کشورمان داشته که این موضوع در حال بررسی است.»

در داخل این کشور بحران سوخت همچنان ادامه دارد و اقدام دولت با انتقاد گروه‌ها و چهره‌های مخالف همراه بوده است.

 الیوت آبرامز،‌ نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا نیز اعلام کرده سوخت‌های ارسالی ایران تنها برای چند هفته پاسخگوی نیازهای این کشور خواهند بود.

پیش از این آمریکا اعلام کرده بود کاراکاس در قبال مشارکت ایران در بازسازی پالایشگاه ونزوئلا و تامین مواد سوختی آن به تهران شمش طلا داده است.

پنح نفتکش ایران با نام‌های «فورچون»، «فارست»،‌ «پتونیا»،‌ «فاکسون» و «کلاول» برای انتقال یک میلیون و ۵۳۰ هزار بشکه بنزین و آلکیلات به مقصد کاراکاس ‌اعزام شدند. چهارمین کشتی ایران روز پنجشنبه از سوی نیروی دریایی ونزوئلا تا بنادر این کشور همراهی و محافظت شد.

آمریکا اعلام کرده است شرکت‌های بیمه و بنادری را که به نفتکش‌های حامل مواد نفتی ایران به ونزوئلا خدمات ارائه دهند تحریم می‌کند. 

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع مطلع گزارش داده بود که جبل‌الطارق به دلیل قرار داشتن در مسیر این کشتی‌ها از سوی آمریکا تهدید به تحریم شده است.

تازه چه خبر؟
علی‌اصغر صفری‌راد، معاون فرماندار الیگودرز در استان لرستان با تاکید بر «وضعیت فوق حاد کرونا در الیگودرز»، گفت: ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شده است...More
الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با فاکس نیوز، هشدار داد در صورتی‌که ایران قصد داشته باشد به ونزوئلا موشک دوربرد بفروشد،...More
زلزله‌ای به بزرگی ۵/۲ ساعت یک و چهار دقیقه بامداد سه‌شنبه ششم آبان ماه مناطقی از استان یزد را لرزاند. موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران مرکز این زلزله را...More
در ادامه قطعی مکرر و ‌طولانی آب آشامیدنی در شهر گرگان، خبرگزاری فارس روز دوشنبه گزارش داد که قطع آب که در برخی مناطق به ۷ ساعت در روز هم می‌رسد، فقط...More
سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر معترضان بلاروس، روز دوشنبه از آغاز اعتصاب سراسری این کشور با هدف کنار زدن الکساندر لوکاشنکو از قدرت خبر داد. تیخانوفسکایا...More