وزیرخارجه آلمان: نمی‌توانیم معافیت شرکت‌های آلمانی را از تحریم‌‌های آمریکا تضمین کنیم | ایران اینترنشنال

وزیرخارجه آلمان: نمی‌توانیم معافیت شرکت‌های آلمانی را از تحریم‌‌های آمریکا تضمین کنیم

 

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، با اشاره به بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که  برلین نمی‌تواند معافیت شرکت‌های آلمانی فعال در ایران را از تحریم‌‌های آمریکا تضمین کند.

ماس روز یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت طی مصاحبه‌ای با روزنامه «بیلد» گفت که راه‌حل ساده‌ای برای تضمین امنیت شرکت‌های آلمانی از خطر تحریم‌های آمریکا علیه ایران وجود ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه دستور خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را صادر کرد و فرمان اجرایی برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران را امضا کرد.

به دنبال این تصمیم ترامپ، آلمان، فرانسه، بریتانیا و همچنین فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ اروپا اعلام کردند که به برجام پایبند هستند.

هایکو ماس همچنین گفت که مذاکرات بین اروپایی‌ها و دیگر کشورهای امضاکننده توافق هسته‌ای برای تعیین چگونگی تجارت با ایران ادامه خواهد یافت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه با وزرای امور خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا در بروکسل در این زمینه مذاکره خواهد کرد.

اولاف شولتز وزیر دارایی آلمان همچنین با استیو منوچین همتای آمریکایی خود به منظور تضمین معافیت شرکت‌های آلمانی از تحریم‌ها، مذاکراتی را انجام داده است.

همچنین برونو لومر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه نیز با استیو منوچین در خصوص معافیت تحریمی شرکت‌های فرانسوی حاضر در ایران از جمله رنو، توتال و پژو صحبت‌ کرده است.

 

تازه چه خبر؟
جواد مفیدی، رییس اتحادیه پوشاک مشهد از ورشکستگی حدود ۸۰ درصد صنف پوشاک در دوره شیوع کرونا خبر داد و گفت که هیچ حمایتی از این صنف انجام نشده است...More
علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعلام کرد که ۴۸۰ معدن راکد در استان خراسان رضوی به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت به...More
محمد لطفی، سرپرست شهرداری الیگودرز، به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگانش، از سمت خود عزل شد. محمود ثمینی، معاون سیاسی‌امنیتی استاندار...More
عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت که براساس آمارهای ترددشمارها، بیش از ۸۵ درصد مردم مقررات و محدودیت‌های کرونایی مرتبط با...More