خوش‌بینی وزیر خزانه‌داری آمریکا به تصویب بسته حمایتی یک تریلیون دلاری در کنگره‌ | ایران اینترنشنال

خوش‌بینی وزیر خزانه‌داری آمریکا به تصویب بسته حمایتی یک تریلیون دلاری در کنگره‌

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، از حمایت نمایندگان مجلس سنا برای بسته حمایتی جدید دولت ابراز خرسندی کرد و گفت که بسته جدید نهایی شده و یک تریلیون دلار اعتبار برای آن تخصیص داده شده است.

وزیر خزانه داری آمریکا از  نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره خواست تا این لایحه را به تایید نهایی برسانند.

این بسته حمایتی مانند بسته قبلی، از جمله شامل پرداخت یارانه نقدی هزار و ۲۰۰ دلاری به شهروندان آمریکایی است و در آن تغییراتی نیز برای پرداخت بیمه بیکاری شاغلین در نظر گرفته شده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، گفت: «جمهوری‌خواهان قرار است بسته حمایتی کووید-۱۹ را در روز دوشنبه ارائه دهند.»

منوچین همچنین در ادامه گفت: «کمک هزینه هفتگی ۶۰۰ دلاری مسخره است و باعث شده تا مردم به محل کار خود بازگردند.»  وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین قول داد كه دور تازه‌ای از بررسی‌های بسته حمایتی هزار و  ۲۰۰ دلار در ماه اوت به دست مردم خواهد رسید.

استیون منوچین همچنین گفت که  ارزیابی خوش‌بینانه‌ای از تصویب بسته حمایتی در مجلس نمایندگان دارد. 

این بسته در صورت تصویب در کنگره باید به امضای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز برسد و در صورت اجرایی شدن، دومین بسته بزرگ حمایتی تخصیص داده شده در آمریکا برای مقابله با کرونا پس از بسته سه تریلیون دلاری قبلی خواهد بود.

پیش از این نیز مجلس نمایندگان آمریکا در فروردین سال‌جاری نیز بزرگترین بودجه را برای طرح کمک به مقابله با کرونا و ضررهای ناشی از آن به تصویب رسانده بودند که  دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، فورا آن‌را امضا کرد.

این طرح پیش از امضاء رییس جمهور،  به تصویب  نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه سنا رسیده بود و  یکی از معدود مواردی بود که همه نمایندگان هر دو حزب کاملا با آن موافق بودند.

با وجود چنین پیش‌زمینه‌ای، پیش‌بینی می‌شود که دومین  بسته حمایتی بزرگ ایالات متحده، نیز با توافق نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه به امضا برسد. 

 آمریکا با داشتن بالاترین آمار مبتلا و مرگ و میر در صدر جدول تلفات ناشی از ویروس کرونا قرار دارد. تا جایی که طبق آخرین آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته و آمار جان‌باختگان نیز نزدیک به ۱۴۷  هزار نفر رسیده است.

 

تازه چه خبر؟
مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی در دی‌ماه ۹۸، می‌گوید در زمان بازداشت و بازجویی از سوی ماموران امنیتی...More
زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان، اعلام کرد دولت آمریکا به جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است بر سر روند صلح افغانستان با یکدیگر...More
حسینعلی شهریاری،‌ رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ضمن تایید گزارش‌ها درباره دریافت هزار و پانصد واکسن آنفلوانزا از سوی مجلس گفت بهداری مجلس تحت...More
سازمان عفو بین‌الملل در اعتراض به صدور و تایید حکم قطع انگشتان چهار متهم به سرقت در ارومیه آن را «غیرانسانی» و «جرم» خواند و از جامعه جهانی خواست هر...More
سازمان عفو بین‌الملل از اتحادیه اروپا خواست تا در همکاری با با لیبی به دلیل خشونت علیه پناهجویان و مهاجران و نقض حقوق آن‌ها در این کشور تجدید نظر کند...More