وقوع سه انفجار در کابل؛ فرمانده پلیس حوزه پنج کابل با سه محافظش کشته شدند | ایران اینترنشنال

وقوع سه انفجار در کابل؛ فرمانده پلیس حوزه پنج کابل با سه محافظش کشته شدند

 

امرالله صالح معاون اول ریاست‌جمهوری افغانستان تایید کرد که محمدزی کوچی، فرمانده پلیس حوزه پنجم امنیتی شهر کابل در اثر وقوع انفجار بمب کشته شد.

منابع امنیتی به رسانه‌ها گفتند که فرمانده پلیس حوزه پنجم امنیتی شهر کابل صبح روز چهارشنبه ۲۲ دلو/بهمن همراه با سه تن از محافظانش در انفجار بمب در چهارراهی بره‌کی کابل کشته شدند.

پلیس کابل همچنین صبح چهارشنبه، از وقوع سه انفجار جداگانه در مناطق مختلف شهر کابل خبر داد که در اثر آن دست‌کم چهار تن شامل فرمانده پلیس حوزه پنجم، کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

طبق اعلام پلیس، انفجار نخست در ولسوالی پغمان کابل رخ داده و یک ماشین نظامی، هدف انفجار بمب قرار گرفته است. این انفجار تلفاتی در پی نداشته است.

انفجار دومی در منطقه قوای مرکز در مربوطات ناحیه دوم شهر کابل رخ داده و یک ماشین دیگر هدف انفجار قرار گرفته که در نتیجه آن چهار تن زخمی شدند.

سومین انفجار در چهارراهی بره‌کی رخ داده و ماشین حامل فرمانده پلیس حوزه پنجم هدف انفجار مین قرار گرفته است. پلیس، کشته شدن چهار نفر و مجروح شدن یک نفر دیگر را در این  انفجار تایید کرد.

وقوع سه انفجار در پایتخت را که در زمان کمتر از یک ساعت رخ داده، تاکنون هیچ گروه یا افرادی به عهده نگرفته است.

اما امرالله صالح گفت که «امروز یکی از برادران و همکارانم را طالبان تروریست شهید ساختند. محمدزی کوچی، با وقار و پاک بود. آهسته آهسته بر وضعیت حوزه پنجم از دید اطلاعاتی مسلط شده بود. صد روز با هم کار کردیم. فراموش نمی‌کنم و انتقام خواهم گرفت.» گروه طالبان در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

در ماه‌های اخیر وقوع انفجارها در کابل به شدت ادامه دارد و شمار زیادی از غیرنظامیان، کارمندان دولت، پلیس، پزشکان، اعضای جامعه مدنی و خبرنگاران قربانیان این حملات انفجاری‌اند.

امرالله صالح، امروز چهارشنبه در یادداشتی نوشت: «در بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۵ واقعه تروریستی داشتیم که در اثر آن متاسفانه ۴ تن شهید شدند.»

روز سه‌شنبه، چهار تن از کارکنان وزارت توسعه روستاها در کابل، در اثر تیراندازی افراد مسلح ناشناس کشته و یک کارمند وزارت خارجه افغانستان در انفجار بمب در پایتخت جان باخت.

 

تازه چه خبر؟
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، رنگ‌بندی سیاه درباره وضعیت شیوع این ویروس در برخی از شهرهای ایران را تکذیب کرد. او در عین حال گفت که...More
به گزارش فارن پالیسی به نقل از منابع آگاه، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، قرار است به جمهوری اسلامی نقشه‌راهی را پیشنهاد کند که طبق...More
عفو بین‌الملل، با ارسال نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، گفت جمشید شارمهد، شهروند ایرانی-آلمانی که از هشت ماه پیش به دلیل...More
یک کمیته متشکل از نمایندگان حزب اتحاد ملی برای دموکراسی میانمار به رهبری آنگ سان سو چی به شرکت حقوقی ولترا فیتا در لندن وکالت داده تا در جمع‌آوری...More
پنتاگون اعلام کرد از تصمیم خود برای اعزام دو ناوشکن آمریکایی به سواحل اوکراین در دریای سیاه منصرف شده است. به گزارش پولیتیکو به نقل از منبعی در...More