وزیر امور خارجه پاکستان به بیماری کوید۱۹ مبتلا شد | ایران اینترنشنال

وزیر امور خارجه پاکستان به بیماری کوید۱۹ مبتلا شد

 

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان به بیماری کوویدـ۱۹ مبتلا شده است. عایشه فاروقی، سخنگوی وزارت خارجه این کشور وضعیت سلامتی شاه‌ محمود قریشی را خوب توصیف کرد و گفت: وزیر خارجه این کشور مسئولیت‌هایش را از خانه انجام می‌دهد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که محمدجواد ظریف در پیامی به همتای پاکستانی خود برای سلامتی شاه محمود قریشی آرزوی سلامتی کرده است.

این درحالیست که اواخر هفته گذشته، زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در اسلام‌آباد، با شاه محمود قریشی دیدار و در مورد روند صلح افغانستان گفت‌وگو کرد. زلمی خلیل‌زاد پس از دیدار با وزیر امور خارجه پاکستان که اکنون به کوید ۱۹ مبتلا شده است به دوحه رفت و با ملا برادر، معاون سیاسی و رییس دفتر طالبان در قطر دیدار کرد.

سفارت آمریکا در اسلام‌آباد گفته است که زلمی خلیل‌زاد و آدم بولر، رییس اجرایی موسسه‌ توسعه مالی بین‌المللی آمریکا در اول ژوئیه در جلساتی با قمر جاوید باجوا، رییس ستاد مشترک ارتش و شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان دیدار و در مورد روند صلح افغانستان و امکان سرمایه‌گذاری به منظور تقویت اقتصاد پاکستان و ثبات در منطقه گفت‌وگو کردند.

زلمی خلیل‌زاد از اسلام‌آباد به دوحه رفت و روز پنج‌شنبه ۱۲ سرطان/تیر با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی و رییس دفتر سیاسی طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد.

گروه طالبان در اعلامیه‌ای گفته است دو طرف در این نشست در مورد پروسه صلح، آزادی سریع زندانیان و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کرده‌اند.

در این نشست، آدم بولر، رییس اجرایی موسسه‌ توسعه مالی بین‌المللی آمریکا در مورد رفاه اقتصادی، بازسازی و پیشرفت افغانستان، برنامه‌های اقتصادی که اداره توسعه بین‌المللی آمریکا برای افغانستان و کشورهای منطقه دارد با اعضای دفتر سیاسی طالبان گفت‌وگو کرده است.

زلمی خلیل‌زاد در این دور از سفرهایش علاوه بر قطر و پاکستان به ازبکستان رفت و با وزرای امور خارجه کشورهای آسیای میانه در مورد روند صلح افغانستان و حمایت این کشورها از صلح افغانستان گفت‌وگو کرد.

قرار است نخستین دور مذاکرات بین‌الافغانی در جریان ماه جاری در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود.

 

تازه چه خبر؟
غلامحسین محمدی، مشاور شهردار تهران، پیش‌بینی کرد تعداد بی‌خانمان‌هایی که امسال در پایتخت به گرمخانه‌ها مراجعه می‌کنند به ۷۰۰ هزار نفر/شب افزایش یابد...More
مصطفی هاشمی‌طبا، نامزد انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری در ایران، می‌گوید هیچ‌یک از احزاب سیاسی درون جمهوری اسلامی، چه اصلاح‌طلب چه اصولگرا، برنامه‌ای...More
سیما سادات‌لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز شنبه اعلام کرد که از روز دوشنبه در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود. به...More
پایگاه خبری «شبکه حقوق بشر کردستان» گزارش داده است به دنبال تجمع اعتراض‌آمیز زنان زندانی در کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه، نیروهای گارد ویژه زندان با...More
محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از ابتلای بیش از ۵۷۰ نفر از کادر درمان این استان به کرونا خبر داد و اعلام کرد به دلیل پر شدن...More