فرمانده پلیس تهران: ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در تهران بازداشت شدند | ایران اینترنشنال

فرمانده پلیس تهران: ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در تهران بازداشت شدند

 

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران از بازداشت ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در پارک ملت تهران خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین رحیمی، سه‌شنبه ۱۴ مرداد، در این زمینه گفت: «پنج نفر از آن‌ها از عوامل اصلی، تهیه‌کنندگان پرچم، تهیه تصاویر و انتقال تصاویر به شبکه‌های معاند بودند که به زندان رفتند و مابقی آن‌ها نیز در حال طرد از کشور هستند.»

او اعلام کرد هر سال در روز عید قربان برخی از اتباع افغانستان که برخی از آن‌ها به صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند در میدان آزادی این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

اما به گفته فرمانده پلیس تهران، در روز عید قربان امسال، به علت حضور نیروی انتظامی در میدان آزادی، برخی از این افراد در پارک ملت تجمع کردند.

پیشتر علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در واکنش به انتشار تصاویری از این تجمع، از بازداشت «عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر» خبر داده بود.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به تجمع شماری از افراد با پرچم گروه طالبان در تهران، گفته است که کشورهای همسایه نباید به گروهی که برای امنیت ملی افغانستان یک تهدید جدی به شمار می‌رود، اجازه فعالیت‌های آزاد بدهند.

صدیق صدیقی دوشنبه ۱۳ اسد/مرداد ماه در نشست خبری گفت، «فعالیت و اقدامات تبلیغاتی این افراد و اشخاص در کشورهای همسایه، نیت مردم افغانستان را مغشوش می‌سازد و این مسئولیت کشورهای همسایه است که در کنار دولت افغانستان قرار بگیرند و از پروسه صلحی که به مالکیت و رهبری دولت صورت می‌گیرد حمایت کنند.»

او گفت حکومت افغانستان، نماینده مشروع مردم این کشور است و انتظار حکومت افغانستان از کشورهای همسایه این است که از پروسه‌ای که منجر به برقراری صلح پایدار شود، پشتیبانی کنند.

سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان افزود، ممکن است افراد و اشخاصی باشند که این کار را زیر سایه تبلیغات گروه طالبان انجام دهند که برای مردم افغانستان غیرقابل قبول است و انتظار حکومت افغانستان از کشورهای همسایه این است که در کنار مردم و دولت مشروع افغانستان قرار بگیرند.

جمعه ۱۰ اسد/مرداد ماه، در نخستین روز از آتش بس سه روزه در افغانستان و همزمان با عید قربان، عکس‌هایی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد، برخی از حامیان گروه طالبان که پرچم این گروه را با خود حمل می‌کردند، در پارک ملت تهران تجمع کردند.

 

تازه چه خبر؟
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More
ارتش عراق روز دوشنبه اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند. خبرگزاری رویترز...More
در پی بالا گرفتن انتقادهای شخصیت‌های عراقی از یادداشت اخیر حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، او روز دوشنبه در یادداشت جدیدی از آیت‌الله علی...More
وزیر ماهیگیری و شیلات دولت یمن بار دیگر شناورهای ایرانی را متهم کرد که در آب‌های سرزمینی یمن به صید غیرقانونی می پردازند. فهد سلیم کفاین، وزیر شیلات...More
در حالی که مقام‌های رسمی از حضور نیافتن بخش عمده دانش‌آموزان ایرانی در مدارس خبر می‌دهند، فشارها برای تعطیلی مدارس افزایش یافته است. علیرضا زالی،...More