فرمانده پلیس تهران: ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در تهران بازداشت شدند | ایران اینترنشنال

فرمانده پلیس تهران: ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در تهران بازداشت شدند

 

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران از بازداشت ۱۹ نفر در تجمع حامیان طالبان در پارک ملت تهران خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین رحیمی، سه‌شنبه ۱۴ مرداد، در این زمینه گفت: «پنج نفر از آن‌ها از عوامل اصلی، تهیه‌کنندگان پرچم، تهیه تصاویر و انتقال تصاویر به شبکه‌های معاند بودند که به زندان رفتند و مابقی آن‌ها نیز در حال طرد از کشور هستند.»

او اعلام کرد هر سال در روز عید قربان برخی از اتباع افغانستان که برخی از آن‌ها به صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند در میدان آزادی این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

اما به گفته فرمانده پلیس تهران، در روز عید قربان امسال، به علت حضور نیروی انتظامی در میدان آزادی، برخی از این افراد در پارک ملت تجمع کردند.

پیشتر علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در واکنش به انتشار تصاویری از این تجمع، از بازداشت «عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر» خبر داده بود.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به تجمع شماری از افراد با پرچم گروه طالبان در تهران، گفته است که کشورهای همسایه نباید به گروهی که برای امنیت ملی افغانستان یک تهدید جدی به شمار می‌رود، اجازه فعالیت‌های آزاد بدهند.

صدیق صدیقی دوشنبه ۱۳ اسد/مرداد ماه در نشست خبری گفت، «فعالیت و اقدامات تبلیغاتی این افراد و اشخاص در کشورهای همسایه، نیت مردم افغانستان را مغشوش می‌سازد و این مسئولیت کشورهای همسایه است که در کنار دولت افغانستان قرار بگیرند و از پروسه صلحی که به مالکیت و رهبری دولت صورت می‌گیرد حمایت کنند.»

او گفت حکومت افغانستان، نماینده مشروع مردم این کشور است و انتظار حکومت افغانستان از کشورهای همسایه این است که از پروسه‌ای که منجر به برقراری صلح پایدار شود، پشتیبانی کنند.

سخنگوی ریاست‌جمهوری افغانستان افزود، ممکن است افراد و اشخاصی باشند که این کار را زیر سایه تبلیغات گروه طالبان انجام دهند که برای مردم افغانستان غیرقابل قبول است و انتظار حکومت افغانستان از کشورهای همسایه این است که در کنار مردم و دولت مشروع افغانستان قرار بگیرند.

جمعه ۱۰ اسد/مرداد ماه، در نخستین روز از آتش بس سه روزه در افغانستان و همزمان با عید قربان، عکس‌هایی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد، برخی از حامیان گروه طالبان که پرچم این گروه را با خود حمل می‌کردند، در پارک ملت تهران تجمع کردند.

 

تازه چه خبر؟
صندوق بین‌المللی پول با تایید پیش‌بینی سابق این سازمان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقتصاد جهان، طی سال جاری میلادی ۶ درصد رشد خواهد یافت. با این حال...More
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More