انفجار در غرب کابل ۱۰ کشته و ۲۰ مجروح بر جا گذاشت | ایران اینترنشنال

انفجار در غرب کابل ۱۰ کشته و ۲۰ مجروح بر جا گذاشت

وزارت امور داخله/کشور افغانستان با تایید انفجار انتحاری در غرب کابل، از کشته شدن ۱۰ تن و زخمی شدن بیش از ۲۰ نفر خبر داد.

طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، در توییتی نوشت عصر امروز ۳ عقرب/آبان، در توابع حوزه سیزدهم کابل، در منطقه‌ پل‌خشک، در کوچه مرکز آموزشی «کوثر دانش» انفجاری صورت گرفته است که در جریان آن، تاکنون حدود ۱۰ تن کشته و ۲۰ نفر مجروح شده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان در ادامه افزوده است فرد انتحاری می‌خواست داخل مرکز آموزشی کوثر شود اما قبل از رسیدن به هدف، محافظان امنیتی این مرکز او را شناسایی و این فرد انتحاری خود را داخل کوچه منفجر کرده است.

ویدیویی منتشر‌شده از محل انفجار نشان می‌دهد تعدادی از اجساد در کوچه افتاده‌اند و مردم در حال انتقال زخمی‌ها به بیمارستان‌اند.

ساعتی پس از انفجار، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، در توییتی اعلام کرد: «انفجار در منطقه پل‌خشک شهر ‎کابل ربطی به گروه ندارد.»

در سال‌های اخیر، چندین مرکز آموزشی، مسجد، باشگاه ورزشی و درمانی در غرب کابل هدف حملات انتحاری قرار گرفته‌اند که در نتیجه آن، ده‌ها تن کشته و مجروح شده‌اند. گروه داعش مسئولیت بیشتر این حملات را بر عهده گرفته است.

در روزهای گذشته، خشونت‌ها در افغانستان افزایش فزاینده‌ای داشته است و بنا بر اعلام وزارت کشور افغانستان، در هفته گذشته، ۵۱ غیرنظامی در جریان حملات گروه طالبان در چند ولایت این کشور کشته و ۱۳۷ نفر زخمی شده‌اند.

صبح روز شنبه ۳ عقرب/آبان، در رویدادی جداگانه‌ در شهر غزنی، ۹ غیرنظامی در انفجار بمب کنار‌جاده‌ای کشته شدند. طالبان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.

 

تازه چه خبر؟
سید اشرفی بازپرس رسیدگی کننده به پرونده کشته شدن قاسم سلیمانی اعلام کرد که پرونده نیابت قضایی به شش کشور که پایگاه‌های آمریکایی‌ها در آنجا مستقر...More
دونالد ترامپ در پاسخ به پرسشی گفت که اگر مجمع گزینندگان آمریکا جو بایدن را تایید کند، قدرت را واگذار خواهد کرد. ترامپ روز پنج‌شنبه در مراسم سخنرانی...More