اعتراض به توزیع نان خشک در غور، دست‌کم دو کشته و چندین زخمی برجای گذاشت | ایران اینترنشنال

اعتراض به توزیع نان خشک در غور، دست‌کم دو کشته و چندین زخمی برجای گذاشت

 

 

در پی تجمع اعتراضی در ولایت غور افغانستان و درگیری معترضان با پلیس، چند تن از آن‌ها کشته و شماری دیگر مجروح شده‌اند.

عارف عابر، سخنگوی والی غور به ایران اینترنشنال می‌گوید، در نتیجه درگیری معترضان و پلیس، دو نفر کشته و پنج تن دیگر مجروح شده‌اند.

شماری از ساکنان ولایت غور در غرب افغانستان شنبه ۲۰ ثور/اردیبهشت، در اعتراض به چگونگی توزیع کمک‌های دولت و موسسات غیردولتی به مردم، دست به اعتراض زدند، اما این اعتراض به خشونت کشیده شد.

سخنگوی والی غور گفت معترضان صبح امروز با تجمع در برابر دفتر والی، تلاش کردند با حمله و شکستن در و پنجره ساختمان، وارد آنجا شوند.

سخنگوی والی غور گفت که «گروه‌های مخالف» با «سوءاستفاده از اعتراض مردم»، از میان جمعیت به طرف پلیس شروع به تیراندازی کردند که در نتیجه درگیری، دو معترض کشته و پنج دیگر مجروح شده‌اند.

اما عطا محمد دهقانپور، نماینده ولایت غور در مجلس نمایندگان به ایران اینترنشنال می‌گوید، چهار معترض در درگیری امروز کشته شده و ۱۲ تن دیگر مجروح شده‌اند.

عطا محمد دهقانپور، دلیل این اعتراض‌ را نارضایتی مردم عنوان کرد و گفت، مردم از چگونگی توزیع «نان خشک» ازسوی دولت درمیان افراد نیازمند، شکایت دارند.

سخنگوی والی غور گفت، افراد مسلح در میان معترضان ممکن است مربوط به «گروه طالبان» باشد که سعی کردند از این اعتراض مدنی، سوءاستفاده کنند. او افزود که اداره محلی در این مورد تحقیق خواهد کرد.

عارف عابر همچنین اعلام کرد که اعتراض‌ها به پایان رسیده و وضعیت در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور، عادی است.

به دنبال گسترش شیوع ویروس کرونا در افغانستان و قرنطینه شدن اکثریت شهرها و مراکز ولایات، دولت افغانستان برای افراد و خانواده‌های نیازمند، برنامه توزیع نان خشک را آغاز کرده است.

 

تازه چه خبر؟
اورزولا فن در لاین، رییس کمیسیون اروپا، از شرکت آسترازنکا خواست تا همه ابزارهای ممکن را برای تسریع در ارسال واکسن کرونا ساخت این شرکت به اتحادیه...More
شرکت تامین‌کننده ماشین‌های رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا از رودی جولیانی،‌ وکیل دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق این کشور، به دلیل افترا...More
علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از نشانه‌های جدید و «نگران‌کننده» از خیز کرونا در تهران خبر داد و گفت: «در حوزه بیماران...More
در حالی که وزارت آموزش و پرورش پیشتر اعلام کرده بود آتش‌سوزی هفته‌ گذشته یک کانکس در دزفول که شش معلم و دانش‌آموز را راهی بیمارستان کرده بر اثر صاعقه...More
یک مقام بلندپایه آمریکا اعلام کرد جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور، روز دوشنبه یک فرمان اجرایی را امضا خواهد کرد که هدف از آن رفع کاستی‌های قانون فعلی...More