خبر فوری

  • جنگنده‌های سوریه ساعاتی پس از آتش بس، حومه دمشق را بمباران کردند
  • کشف جسد هشت کشته در کامیونی در تگزاس
  • احتمال تجدید نظر اسرائیل در تدابیر امنیتی مسجدالاقصی
  • توافق روسیه و مخالفان اسد بر کاهش تنش در غوطه شرقی
  • محمود عباس روابط خود با اسرائیل را به حالت تعلیق درآورد

طارمی وماهینی در خطر محرومیت

 

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اعلام کرد که مهدی طارمی و دانیال ماهینی در خطر محرومیت قراردارند.

روزبه وثوق احمدی، رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در نشست خبری امروز با خبرنگاران با بیان اینکه فسخ یک طرفه می‌تواند تبعات سنگینی برای بازیکنان داشته باشد اظهار داشت: فسخ یک جانبه یک تیغ دولبه است. درست است که فسخ قرارداد بازیکنان مهیا شده، اما اگر به محض اینکه بازیکن اعلام کند فصل تمام شده وبه دلیل دریافت نکردن پول، قراردادش را فسخ کند، باشگاه مبدا می‌تواند شکایت کند که او نمی‌توانسته طبق قانون این کار را انجام دهد چرا که به تعهداتشان عمل کرده‌اند و در این لحظه بررسی‌ها انجام می‌شود و اگر فسخ غیرموجه باشد، بازیکن جریمه می‌شود.

وی افزود: مثال بارز فسخ یکطرفه بازیکنان، موضوع مهدی طارمی است. او سال گذشته قراردادش را با باشگاه ریزه اسپورترکیه فسخ کرد و برای پرسپولیس هم بازی کرد، اما کماکان پرونده شکایت ریزه اسپور در فیفا باز است. اگر فسخ کنند و غیرموجه باشد غرامت وجود دارد و میزان غرامت به شرایط و سن و سال و پارامترهای زیادی بستگی دارد. کمیته تعیین وضعیت بر اساس آن، رای صادر می‌کند. اگرفسخ قرارداد غیرموجه باشد به محرومیت چهار ماه و شش ماه منجر می‌شود. باشگاه جدید هم چون این بازیکن را تحریک کرده، دعوت می‌شود و برای این موضوع سوال می‌شود و می‌تواند تا دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شود. باید خیلی دقت کنند که حق فسخ را به هر نحوی استفاده نکنند. ممکن است تاوان سنگینی داشته باشد.

احمدی تصریح کرد: به این ترتیب خطر محرومیت چهار تا شش ماهه برای طارمی به دلیل فسخ یک طرفه با ریزه اسپور ترکیه و دانیال ماهینی که استقلال خوزستان مدعی است فسخش غیرقانونی بوده وجود دارد و از طرفی حتی باشگاه سایپا هم در ماجرای دانیال ماهینی می‌تواند متضرر شود.