خبر فوری

  • جنگنده‌های سوریه ساعاتی پس از آتش بس، حومه دمشق را بمباران کردند
  • کشف جسد هشت کشته در کامیونی در تگزاس
  • احتمال تجدید نظر اسرائیل در تدابیر امنیتی مسجدالاقصی
  • توافق روسیه و مخالفان اسد بر کاهش تنش در غوطه شرقی
  • محمود عباس روابط خود با اسرائیل را به حالت تعلیق درآورد

کتاب‌های مدرسه اسلامی بیرمنگهام اجازه کتک زدن همسر را به مردان می‌دهد

 

دولت انگلیس مدیریت یک مدرسه اسلامی در شهر بیرمنگهام را پس از آن‌که در کتاب‌های آن کتک زدن همسر توسط شوهران مجاز اعلام شده است به دست خود می‌گیرد.

روزنامه ایندی‌پندنت امروز دوشنبه ۲۶ تیرماه درباره این موضوع می‌نویسد: «بازرسان وزارت آموزش بریتانیا در کتابخانه مدرسه اسلامی الهجره (Al-Hijrah) کتاب‌هایی را یافته‌اند که در آن‌ها کتک زدن همسران توسط شوهرانشان امری عادی معرفی شده است. دولت بریتانیا اکنون تصمیم گرفته است اداره این مدرسه را از دست رهبران مذهبی آن خارج سازد.

در ماه مارس گذشته یک محصل پسر ۹ ساله در این مدرسه به علت آلرژی به مواد غذایی به بیمارستان منتقل شده بود که سپس درگذشت. هنگامی‌که بازرسان وزارت آموزش و پرورش انگلیس برای بررسی این موضوع به این مدرسه رفته بودند متوجه شدند که در کتابخانه آن کتبی وجود دارد که کتک زدن همسر به دست شوهرانشان را مجاز اعلام کرده است.

بازرسان آموزشی در گزارشی که به دولت فرستاده‌اند می‌گویند این مدرسه اسلامی فاقد تسهیلات ایمنی کافی برای دانش‌آموزان است و مسئولان آن بیشتر تلاش‌های خود را وقف برنامه جدا کردن دخترها از پسرها می‌کنند، امری که با مخالفت اداره آموزش و پرورش استان روبرو شده است.»

خانم آماندا اسپیلمن (Amanda Spielman) از بازرسان ویژه آموزشی دولت بریتانیا در سازمان Ofsted به روزنامه ساندی تایمز گفته است: «من شدیداً نگران ایده موافقت با جداسازی کامل دخترها از پسرهای دانش‌آموز در این مدرسه هستم.»

موضوع جداسازی محصلین در این مدرسه اسلامی حتی به دادگاه عالی انگلیس هم کشیده شده است.  این دادگاه در نوامبر سال گذشته گفته بود که بازرسان Ofsted در نتیجه‌گیری خود که هرگونه جداسازی دخترها از پسرها غیرقانونی و تبعیض‌آمیز است اشتباه کرده است.