خبر فوری

  • جنگنده‌های سوریه ساعاتی پس از آتش بس، حومه دمشق را بمباران کردند
  • کشف جسد هشت کشته در کامیونی در تگزاس
  • احتمال تجدید نظر اسرائیل در تدابیر امنیتی مسجدالاقصی
  • توافق روسیه و مخالفان اسد بر کاهش تنش در غوطه شرقی
  • محمود عباس روابط خود با اسرائیل را به حالت تعلیق درآورد

پسر ۱۶ ساله‌ی بریتانیایی به جرم اسیدپاشی‌های اخیر لندن محاکمه می‌شود

 

پسر نوجوان ۱۶ساله‌ای که به ظن دست داشتن در چندین اسیدپاشی پی در پی در پنجشنبه شب گذشته، بر روی ۵ قربانی در شرق لندن دستگیر شده بود، به گفته‌ی پلیس، به‌زودی با همین اتهام محاکمه خواهد شد.

پلیس متروپولیتن (Metropolitan Police) لندن، شب گذشته، ۲۵ تیرماه، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این جوان ۱۶ساله پس از پانزده عمل اسیدپاشی و ضربه و صدمه زدن به قربانیان خود، هم‌اینک در بازداشت به‌سر می‌برد و به‌زودی محاکمه خواهد شد. پلیس برمبنای قانون مجازات نوجوانان، از ذکر نام این مظنون خودداری کرده است.

مسؤولان دولتی بریتانیا، در چند روز گذشته خواهان اشد مجازات برای عاملان اسیدپاشی در کشور شده‌اند که به گفته‌ی آنها، در سال گذشته ۴۵۰ مورد بوده و امسال افزایش هم پیدا کرده است.

به گزارش روزنامه‌ی ایندیپندنت، اکثر اسیدپاشی‌های هفته‌ی گذشته، در منطقه‌ی شرق لندن انجام گرفته که از نظر جمعیتی، دارای تعداد زیادی اقلیت‌های رنگین پوست و خارجی است. در سه مورد اسیدپاشی روز پنجشنبه، ۳ موتورسوار شرکت‌های رساندن غذای رستوران‌ها به منازل و دو راننده‌ی اوبر مورد حمله قرار گرفته‌اند که جراحات یکی از آنها تا آخر عمر با او خواهد ماند.

سایمون هاردینگ (Simon Harding) یک کارشناس امور جنایی در دانشگاه میدل‌سکس (Middlesex University) لندن، به خبرگزاری آمریکایی CBS می‌گوید: «شواهد نشان می‌دهد که دارودسته‌ی چاقوکش و باج‌گیر در مناطق شرق لندن، اکنون از چاقوکشی به اسیدپراکنی روی آورده‌اند. متأسفانه هیچ جرم مشخصی در قوانین بریتانیا درمورد جنایت اسیدپاشی وجود ندارد؛ زیرا حمل مواد سمّی و اسیدی که شما حتی می‌توانید آن را از داروخانه یا مغازه‌ی سر کوچه‌ی خودتان هم بخرید، جرم محسوب نمی‌شود».

نوشته‌ی روزنامه‌ی ساندی تایمز (The Sunday Times)، قرار است دولت بریتانیا در هفته‌ی آینده، این موضوع را در پارلمان مورد بحث قرار دهد و در مورد مجازات‌های سخت و جدید برای اسیدپاشان تصمیم بگیرد.