خبر فوری

  • جنگنده‌های سوریه ساعاتی پس از آتش بس، حومه دمشق را بمباران کردند
  • کشف جسد هشت کشته در کامیونی در تگزاس
  • احتمال تجدید نظر اسرائیل در تدابیر امنیتی مسجدالاقصی
  • توافق روسیه و مخالفان اسد بر کاهش تنش در غوطه شرقی
  • محمود عباس روابط خود با اسرائیل را به حالت تعلیق درآورد

«پهپاد داعش» یک نظامی عراقی را در موصل کشت

 

یک منبع امنیتی در عراق، روز دوشنبه بیست وششم تیرماه، اعلام کرد که در پی حمله‌ی هواپیماهای بدون سرنشین داعش در جنوب موصل، یک نظامی عراقی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، سرلشکر علی الشکرچی، یکی از فرماندهان پلیس فدرال عراق، گفت:« گروه داعش که روستای الامام الغربی در جنوب موصل را در دست دارد، ظرف ۲۴ ساعت گذشته، با استفاده از هواپیمای پهپاد، سه حمله علیه مواضع نظامی نیروهای عراق در اطراف این روستا، انجام داد».

وی افزود که داعش به‌وسیله این نوع هواپیماها، شامگاه روز گذشته، یک حمله علیه نیروهای حشد عشایر انجام داد، که به کشته و زخمی شدن چهار نفر از این نیروها، انجامید.

الشکرچی اظهار داشت: «حمله سوم داعش صبح امروز اتفاق افتاد و نیروهای عراقی توانستند پهپاد به‌کار رفته را سرنگون کنند».

داعش در ۲۹ ژوئن گذشته، با حمله به نیروهای عراقی، روستای «الامام الغربی» در چهل کیلومتری جنوب موصل را به کنترل خود درآوردند.

برخی گزارش‌ها می‌گوید که به رغم اعلام رسمی آزادی موصل توسط حیدر العبادی نخست وزیر عراق، اما درگیری نیروهای نظامی این کشور با برخی هسته‌های داعش در منطقه قدیمی موصل، ادامه دارد.

سرتیپ احمد الجبوری، یکی از فرماندهان «علمیات نینوا» گفته که نیروهای مشترک ارتش و پلیس فدرال، به پاکسازی منطقه قدیمی موصل ادامه می‌دهند اما گاهی از سوی باقی ‌مانده‌های داعش در این منطقه، مورد حمله قرار می‌گیرند.